Časté otázky

Jak se mohu stát součástí soutěžní složky?

Nábory do soutežních složek pořádáme v každém z našich studií jednou až dvakrát ročně (tradičně na začátku a na konci školního roku). Případné pozdější zařazení do soutěžní skupiny lze řešit individuálně přes náš webový formulář.

Nabízíte i nesoutěžní tancování?

Ano! V Movement Studios si najde své místo každý, tedy i ten, kdo se nechce věnovat soutěžnímu tancování. Zlepšovat se pod vedením našich profesionálních lektorů můžeš buď díky soukromým lekcím, nebo nově také v rámci koncepčních složek. Tam se tanečníci posouvají v improvizaci a v tanečních stylech, kterým se u nás ve studiu věnujeme. Místo soutěží tě pak čeká natáčení koncepčních videí, nebo třeba příprava tanečních vystoupení. Nábory do nesoutěžních složek pořádáme stejně jako do soutěžních skupin jednou až dvakrát ročně (tradičně na začátku a na konci školního roku). Registraci na soukromé lekce i do koncepčních složek najdeš na našem webovém formuláři.

Jak probíhá nábor?

Na náboru tě naučíme jednu či dvě choreografie – contemporary a jazz, na základě tebou zvolených tanečních stylů. Následně se pak choreografie tancuje ve skupinách a na konci lekce ti dáme prostor ukázat svou osobitost v tanci v podobě improvizace.

Kolik stojí školné?

Výše školného je individuální, protože se odvíjí od množství stylů a s tím i souvisejících tréninků, které  si u nás vybereš. Cena je proto vyčíslena po přijetí tanečníka do studia na základě zařazení do tvých konkrétních tanečních skupin.

Kolikrát týdně probíhají tréninky?

Množství tréninků se liší dle počtu tebou zvolených tanečních stylů, ve kterých se chceš u nás zlepšovat. Jedna lekce týdně je navíc věnována pilování technickým a akrobatickým dovednostem, baletu, improvizaci, nebo herectví. Tanečníci tak mohou docházet na tréninky 2 - 6x týdně.

Jak často se konají soutěže?

Soutěžní sezóna probíhá na podzim, kdy se obvykle konají 3 soutěže, které jsou dobrovolné a tanečníci soutěží v sólových improvizacích. Během jara pak jezdíme na závody s formačními choreografiemi, kdy se naše studia účastní přibližně 9 soutěží, a to jak tuzemských, tak zahraničních.

Co si musím vzít s sebou na trénink?

V Movement Studios se věnujeme stylům, které se tancují na boso, a proto nepotřebuješ boty a postačí jen ponožky. Na trénink si dále zabal pohodlné tréninkové oblečení, pití, ručník a doporučujeme také nákolenky.

Může se rodič přijít podívat na treńink?

Rodiče tě mohou doprovodit až do šaten a následně na tebe počkat ve studiu. Do tanečního sálu pak vstupují z důvodu bezpečnosti a soustředěnosti dětí pouze lektor a tanečníci. Ovšem neboj se, tvůj progres mohou rodiče sledovat z tréninkových videí, naživo na soutěžích nebo na závěrečném vystoupení Movement Studios – na Movement Gala!