Edukační programy

Letní taneční stáž

Full Out Camp

Full Out Camp je unikátní taneční stáž, která v létě do České republiky přiváží světoznámé tanečníky, jež doposud česká taneční scéna neměla možnost zažít. Lektory pro FOC 2022 byli choreografka SYTYCD Sabrina Phillip (Kanada), tanečník West Endu Josh Denyer (Austrálie) a spoluzakladatel MTP Movement Tian Cehic (Slovinsko).

víkendové taneční workshopy v Praze

Movement Lab

Movement Lab vznikl s myšlenkou dovést lektorské špičky v oblasti nejen soutěžního, ale také profesionálního tance, všem tanečníkům ČR. Chceme společně posouvat úroveň české taneční scény a rozšiřovat tak její obzory. Jsme rádi, že se nám díky tomuto projektu podařilo českou komunitu propojit a posunout ve smyslu, s jakým jsme ML zakládali.

Nadcházející události

Právě nejsou vypsané žádné nadcházející události.

Předešlé události

23.–24. 9.
2023

Movement Lab vol. 5

Místo Tance, Praha
Jubilejní 5. ročník víkendových tanečních workshopů jsme se tentokrát rozhodli okořenit tím, že jste si choreografy mohli vybrat vy sami! Díky tomu jsme v Praze již po několikáté mohli přivítat amerického tanečníka zpěvačky Taylor Swift - Jan Ravnik, australského street jazz choreografa Blake Johnwood, britské tanečníky a choreografy Sam Salter a Dane Bates a naši hvězdnou pětici nemohl doplnit nikdo jiný než oblíbený Tian Cehic ze Slovinska. Tyto nabité dva dny plné tance, radosti a emocí jsme zakončili předáváním stipendií jak v juniorské, tak v dospělé věkové kategorii.
22. – 29. 7.
2023

Full Out Camp 2023

Hotel Jana, Přerov
Již tradičně jsme i letos pořádali letní taneční camp s naším sehraným choreografickým triem - Sabrina Phillip (CAN), Josh Denyer (AUS) a Tian Cehic (SLO). Náš oblíbený trojlístek jsme však letos rozšířili o jednu z aktuálně nejúspěšnějších choreografek světa - Paris Cav (AUS), která za námi do Evropy zavítala vůbec poprvé! Její lekce sklidily obrovský úspěch a my stále nemůžeme uvěřit, že se naši tanečníci mohli učit právě od ní. Volné večery jsme si mimo jiné krátili promítáním tanečního filmu, rozhovory s lektory, FOC battlem a stejně jako v loňském roce, ani letos nechyběl zasloužený odpočinek u bazénu. Třešničkou na dortu bylo profesionální natáčení koncepčního videa pod vedením Tiana Cehice.
23. 6.
2023

Movement Gala 2023

Veletržní palác
V červnu 2023 se v pražském Veletržním paláci konala historicky první závěrečná show Movement Studios. Prostory sídla Národní galerie se rázem zbarvily do červené a zaplnily se nablýskanými kostýmy, večerní róbou, obrovskou stagí, nebo třeba unikátním osvětlením. Diváci měli poslední možnost naživo zhlédnout choreografie, na kterých naši tanečníci v tomto roce tak pilně pracovali a se kterými sbírali ocenění jak na tuzemských, tak i zahraničních soutěžích. Celým večerem nás provedl moderátor Andrej Polák, na diváky čekalo skvělé jídlo a pití, a kromě tance a občerstvení si publikum mohlo vychutnat například i překvapení v podobě hudebního vystoupení zpěvačky Tea Sofia, kterou doprovodila naše tanečnice Kája Dudengefer se svým sólem. Tento večer plný radosti, vřelých objetí a slz štěstí byl dojemným rozloučením s naší dosud nejúspěšnější sezónou a my už se nemůžeme dočkat, až se oblékneme do gala i příští rok! Pokud chceš už teď vědět, na co se můžeš těšit, neváhej se podívat na sestřih z tohoto velkolepého večera a nech na sebe dýchnout trochu té slavnostní atmosféry!
20.–22. 1.
2023

Movement Lab vol. 4

Místo Tance, Praha
Čtvrtá edice Movement Labu se odehrála na začátku roku 2023 a představila další pětici lektorů. Již podruhé nás navštívil americký choreograf původem ze Slovinska Jan Ravnik, z USA za námi také zavítala zakladatelka úspěšné Sol Dans Company Melody Squire a společně s nimi si naši tanečníci zatancovali i po boku celosvětově známého britského tanečníka Ainsleyho Rickettse. Součástí Movement Labu se také stali nadějní čeští choreografové Sasha Veselý a Adéla “Icy” Picková. Stejně jako na poslední edici Movement Labu jsme i tento víkend udělovali cenu v juniorské i dospělácké kategorii za nejlepšího tanečníka v podobě 100% stipendia na Full Out Camp 2023.
3.–4. 9.
2022

Movement Lab vol. 3

Místo Tance, Praha
Začátek školního roku jsme odstartovali třetí edicí oblíbených tanečních workshopů, kde nás i tentokrát navštívili světoznámí choreografové. Hvězdami ML vol. III byli Dane William Bates a Sam Salter z UK, Lukas McFarlane z Kanady, Marie Bugnon z Francie a naše Bára Smíšková s Kubou Dvořákem.Novinkou pro tanečníky byla cena Best Lab Dancer – v juniorské skupině vyhrála Karolina Dudengefer kompletní stipendium na FOC 2023 a v hlavní skupině si Elen Šnoblová vytančila prize money ve výši 25 000,- CZK. Aby toho nebylo málo, třešničkou na dortu této edice byla držitelka ceny Anděl – zpěvačka Annet X, která osobně dorazila na natáčení tanečního videa k její písni, díky čemuž tanečníci měli možnost vidět naživo vystupovat známou českou zpěvačku v doprovodu vybraných ML tanečníků a také příležitost zažít na vlastní kůži profesionální natáčení.
25. – 30. 7.
2022

Full Out Camp 2022

Hotel Jana, Přerov
Po obrovském úspěchu a nadšení z minulého roku proběhl druhý ročník FOC ve stejném choreografickém složení – Sabrina Phillip z Kanady, Josh Denyer z Austrálie a Tian Cehic ze Slovinska. Tuto trojici obohatila o svou přítomnost a talent navíc tanečnice Hannah Sofia Millot z Austrálie. Druhý ročník ale přinesl spoustu dalších novinek – FOC Talks se všemi choreografy, FOC battle, Confession improvizační seance nebo třeba natáčení konceptuálního videa pod vedením Joshe Denyera. V neposlední řadě pak přibyl venkovní bazén, kde jsme trávili všechny zasloužené chvilky odpočinku.
22.–23. 1.
2022

Movement Lab vol. 2

Dancer's Club, Praha
Druhá edice Movement Labu proběhla hned týden po té první a ukázala, že vysoko nastavená laťka z minulého týdne není hrozbou, naopak výzvou a příležitostí posouvat tyto víkendové workshopy dál. Velkou ctí nám bylo přivítat top světové lektory, kterými byli Jan Ravnik z L.A., Karol Mental z Polska, Tian Cehic ze Slovinska, Vika Kozáková ze Slovenska a Anna Tomková z České republiky.
15.–16. 1.
2022

Movement Lab vol. 1

Dancer's Club, Praha
Cíl byl jasný – poskytnout českým tanečníkům kvalitní taneční vzdělání od těch nejlepších choreografů ze světa i České republiky a posouvat tak úroveň českého tancování výš a výš. A tak vznikla první edice Movement Labu, která proběhla v polovině ledna roku 2022. Prvními choreografy, kteří měli možnost předávat své zkušenosti Movement Lab tanečníkům, byli Jordy Sparidaens z Holandska, Adrianna Patłaszyńska z Polska, Kristina Tukan ze Slovenska, Kuba Dvořák, Barbora Smíšková a Mirek Kosík z České republiky.
25. 7. – 1. 8.
2021

Full Out Camp 2021

Hotel Kamzík
3 světoznámí choreografové, spousta talentovaných tanečníků a krásná příroda všude kolem, tak by se dal jednoduše shrnout první ročník unikátní taneční stáže Full Out Camp, který sklidil vlnu nadšení a spokojenosti. Lektory byli světové špičky, které doposud Česká republika neměla šanci zažít, choreografka So Yout Think You Can Dance Sabrina Phillip z Kanady, tanečník West Endu Josh Denyer původem z Austrálie a spoluzakladatel MTP Movement Tian Cehic ze Slovinska.